Do Sobiboru po gładkim

Inwestycje drogowe w powiecie włodawskim nabierają tempa. Tym razem rusza budowa dwóch odcinków dróg – w gminach Włodawa i Urszulin. Za 7 mln zł nowy asfalt pokryje w sumie 8-kilometrowy odcinek. Na pierwszy ogień idzie fatalna droga od Sobiboru-Stacji do szosy nr 816.

16 lutego został ogłoszony przetarg na realizację dwóch inwestycji w powiecie włodawskim. Pierwsza to „Budowa i przebudowa drogi powiatowej 1727L Sobibór – droga wojewódzka 816” o długości 3,7 km. Druga zaś to „Rozbudowa drogi powiatowej 1716L Nadrybie – Urszulin” o długości 4,1 km. Obie inwestycje są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej”. Całkowita wartość projektu realizowanego w powiecie włodawskim wynosi 7.138 tys. zł, natomiast kwota dofinansowania ze środków UE to 4.378 tys. zł.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Do Sobiboru po gładkim"

 1. niech wezmą się za betonówkę a nie podrzędne drogi

 2. co Nadrybie ma do Włodawskiej betonówki ale akcja ???
  zamiast tu na miejscu łatać dziury do Nadrybia się wybrali ,betonówka aż się prosi o remont ale nie Nadrybie co ma wspólnego z Włodawą ??

  • DrogiPL | 7 marca 2018 at 21:26 |

   Droga z Urszulina do Nadrybia to droga powiatowa podlegająca pod ZDP we Włodawie i Łęcznej … jest to wspólna inicjatywa tych powiatów. Dobrze ze rozpocznie się ten konieczny remont 🙂 Droga DW 812 tzw betonowka o której tak głośno to droga podlegająca pod ZDW w Lbn. Ta droga nie będzie remontowana przez miasto, gminę czy powiat bo im nie podlega. Dobra informacja odnośnie remontu jest taka ze wkrótce przetarg na przebudowę niespełna 5 kilometrów tej drogi… z Włodawy do Korolowki. I to tyle odnośnie remontu tej drogi… dalsza cześć w kierunku Żukowa w latach następnych, czyli po 2020 roku.

 3. Ksiądz Sutryk z Lubienia do Włodawy…a do Lubienia kto???

 4. Do Włodawy ksiądz Dariusz Parafiniuk z Garwolina.

 5. Niech zrobią betonówkę zamiast kupować nowego proboszcza

 6. Ale ksiądz musi dotrzec

 7. A reszta kiedy? Za Sobiborem też są drogi i ludzie też mieszkają.

 8. Zatroskany | 9 marca 2018 at 22:23 |

  Zastanawiam się, dlaczego remontowany będzie odcinek drogi tylko 3,7 km. Przecież od DW 816 do St. Kol. Sobibór jest ok. 8 km. a cała droga jest beznadziejna. To już rozsądniej i myślę, że lepiej wyremontować drogę do St. Kol. Sobibór, ale od DW 812 Chełm -Włodawa przez Żłobek. Kto podjął taka decyzję i czym się kierował?

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki