Czy PKS wróci do Włodawy?

Sejm przyjął ustawę o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Oznacza to, że zredukowane połączenia, przede wszystkim w małych miastach i wsiach, zostaną przywrócone. Co na to władze naszego powiatu, które będą musiały dołożyć się do utrzymania linii. – Ludzie są dla nas ważni, ale nie wiem, czy nas na to stać – tłumaczy wicestarosta Tomasz Korzeniewski.

Dofinansowanie z funduszu rozwoju przewozów autobusowych może trafić do tych miejscowości, gdzie linie komunikacyjne nie funkcjonują od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem ustawy w życie oraz tam, gdzie umowa na świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po wejściu ustawy w życie. Odtworzeniem zlikwidowanych połączeń będą musiały wspólnie zająć się samorządy: gminny, powiatowy i wojewódzki.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

24 komentarzy "Czy PKS wróci do Włodawy?"

  1. A po co? nic nie warto. Domniemam, że taki sam stosunek mają włodawscy starostowie do reaktywacji linii kolejowej z Chełma. Urodziłem się, wyrastałem we Włodawie ale z przyczyn osobistych musiałem wyjechać z tego urokliwego miasta, a teraz serce mi się kraje. Jeszcze jakiś jełop przedłużył kadencję na 5 lat nic nie robienia, tylko brania pieniędzy. W takim razie po co ten cały aparat urzędniczy? Czy ktoś to kontroluje? Rzekomo jakiś tam projekt dotyczący rewitalizacji obiektów po byłej jednostce wojskowej przeszedł, czytałem o tym kilka miesięcy temu i cisza. Najlepiej Włodawę przyłączyć do Parczewa, bo ten powiat akurat się rozwija.

  2. Miała być fontanna we Włodawie nic, promenada nad Włodawką nic. W tym roku pytanie czy będzie przejście Zbereże – Adamczuki. Linia kolejowa do Chełma czynna tylko w weekendy ale dojazd do stacji PKP we Włodawie utrudniony.

  3. Zawsze mnie zastanawiało po ch… tym wąsatym Januszom te fontanny i inne durnostojki.

  4. Jakby PKS był rentowemu to już dawno w jego miejsce pojawiłby się jakiś prywaciarz. A tak rząd przed wyborami obieca wam wszystko bo i tak zapłaci za to waszymi pieniędzmi.

  5. „Atrakcja miasta” w sensie, że co? Stoisz i się gapisz z rozdziawioną gębą jak woda sika? Fajnie, że nie wiele Ci do szczęścia potrzeba ale Chcę Ci przypomnieć, żeś biedny jak mysz kościelna

  6. PKS to tylko hasło, a chodzi o komunikację publiczną.Nie podniecajcie się tej „starej” dojnej krowy już nie będzie.Teraz za kilometr trzeba zapłacić około 4,5zł- z tego samorządy minimum 10% czyli około 0.5 zł, państwo około 1zł, a resztę musi przedsiębiorca czyli około 3 zł. Na wielu podwórkach po parę pojazdów.Należy się spodziewać iż komunikacja publiczna będzie woziła powietrze i tyle w tym temacie-bo chętnych na podjęcie tego rodzaju działalności brak, chyba że państwo zapłaci minimum 75% kosztów. Dobry kierunek pekaesy, pegeery i 30 zmarnowanych lat…????

  7. Wiecznie uśmiechnięty jak zwykle zabłysną swą inteligencją. Jeden inteligent w mieście, a drugi w powiecie, niesamowici reprezentanci SLD pod szyldem Łączy Nas Koryto

  8. Hej wsiowe matołki! Jak Wam dzionek mija?

  9. Gdy już dostaniecie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej piszcie komentarze (w miarę poprawnej polszczyźnie) – matoły.

  10. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki