Coraz większe szanse na środki transgraniczne

14 marca w Warszawie obradowała Komisja Wyboru Projektów Programu Polska-Białoruś-Ukraina(PL-BY-UA 2014-2020), która dokonała oceny 352 koncepcji projektów złożonych w ramach pierwszego naboru wniosków dot. Celu Tematycznego Dziedzictwo. Włodawski projekt „Na szlaku trzech kultur – odnowienie zabytkowego centrum Włodawy oraz Lubomla” znalazł się w gronie zaledwie 162 projektów, które zostały ocenione pozytywnie. – Swoje propozycje do programu złożyły samorządy z całej tzw. ściany wschodniej. Tym bardziej cieszy fakt, że nasz projekt został zakwalifikowany do kolejnego etapu. Warto również przypomnieć że miasto Włodawa po raz pierwszy ubiega się o dofinansowanie z Programu Polska-Białoruś-Ukraina. Między innymi w tym celu dążyliśmy do zawarcia umów partnerskich z zagranicznymi samorządami. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Łączna wartość wnioskowanego dofinansowania w ramach projektów zaproszonych do kolejnego etapu naboru wynosi ponad 247 milionów euro. Wartość włodawskiego projektu po stronie polskiej to 2 014 500,00 €. Termin składania wniosków to koniec czerwca. Decyzje o wyborze projektów zapadną jesienią bieżącego roku. To nie koniec dobrych wiadomości. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się również dwa inne projekty w których uczestniczy miasto. Pierwszy z nich zakłada zacieśnienie współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Szkołą Podstawową nr 3 we Włodawie i szkołami z Łucka na Ukrainie i Rejonu Brzeskiego na Białorusi. Drugi projekt przygotowany z Rejonem Brzeskim na Białorusi zakłada min. doposażenie włodawskiego OSP.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Coraz większe szanse na środki transgraniczne"

 1. Prawie co drugi wniosek przeszedł:) więc sformułowanie “zaledwie” to trochę podnieta na wyrsot, nie wspominając, że to dopiero drugi etap.

 2. a ile wniosków do tego programu złożyła Gmina Kodeń? Mariuszek jak na razie chwali się tylko jednym projektem dla przedszkola. trochi mało jak na najlepszego specjalistę od środków zewnętrznych w powiecie województwie a może i całej najjaśniejszej IV RP.

  • Jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych w szczególności z UE  gmina Kodeń jest obecnie jednym z liderów w województwie lubelskim co do absorpcji środków per capita.  W  latach 2015-2016 UG Kodeń pozyskał  prawie 7,5 mln złotych dofinansowania na takie projekty jak: „Przebudowa drogi gminnej (ul. Terespolska)”, „Przebudowa drogi gminnej  (ul. Zastodolna)”, „Ekologiczne inwestycje w Gminie Kodeń”, „Poprawa jakości i bezpieczeństwa nauczania przedszkolnego w gminie Kodeń”, „Przedszkolaki zgrana paka !”, „Budowa drogi Polnej”, „Budowa instalacji fotowoltaicznych w gminie Kodeń”.  Łącznie inwestycje dotyczące budowy nowego przedszkola, budowy i przebudowy dróg, montażu solarów, fotowoltaiki, pieców na biomasę, placów zabaw i innych inwestycji, w tym wsparcia kapitału ludzkiego wyniosą około 12 mln (to łączna kwota „dochodów” Kodnia). To tak jakby Włodawa wydała 30 mln na inwestycje. Kodeń jest obecnie jednym z liderów jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Oprócz tego czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych konkursów z RPO i mamy plany na kolejne inwestycje. Szanowny Panie mam prośbę nie znając sytuacji w gminie Kodeń niech Pan nie ocenia i nie planuje za NAS.

   • Wyklęty lud ziemi. Tej ziemi | 28 marca 2017 at 17:21 |

    Maniek maladiec!! Tak trzymaj!! Zostań w tym Kodniu oni Ciebie potrzebują!! Bez Ciebie to nie będzie to samo. Włodawa nie zasługuje na Ciebie i Holiego. Niech inne gminy/ powiaty doświadczają łaski ludzkich panów. My nie godne. Co drugi z nas był w PZPR co trzeci potomek Ukraińca a i nie jednemu Żyd się trafi w rodzinie. Życzymy Wam szczęśćia (najlepiej w promieniu 50 km od Włodawy) weźcie z sobą Muszyńskiego i Szaranikową. Wieśka bo wiadomo, po co szukać nowego wroga jak stary za miedzą, a we Włodawie trochę drzew się ostanie. Z Różyczką to wiadomo, cała Włodawa będzie czerwona.

   • zapomniałeś wspomnieć o biciu piany na sesjach powiatu. Ostatnio nawet parskałeś i rechotałeś do mikrofonu:D na koniec tak się wznieciłeś, że myślałem że zaczniesz rzucać miensem 😀 polecam nagranie 28 sesja Rady Powiatu we Włodawie (jest na yt). niezły kabaret odstawiliście z kolegom partyjnym:D dawno się tak nie uśmiałam:D giza, ruciński i drozda mogą wam buty czyścić 😀 macie mój głos w przyszłych wyborach. bez was byłoby nudno:D

   • “niech Pan nie ocenia i nie planuje za NAS” – z Pańskich wypowiedzi publicznych wynika że to Pan wszystkich ocenia i poucza. oj widać podwóne standardziki

 3. A co mnie Kodeń?

 4. Czy w ramach tego projektu zostało uwzględnione ustawienie krzyży na miejscach wymordowania Polaków zamieszkujących okolice Polskiego miasta Luboml, którzy zostali wyrżnięci w okresie II Wojny Swiatowej przez bandy morderców z upa? “…W dniach 29–30 sierpnia 1943 r. UPA zaatakowała wszystkie wsie w powiecie lubomelskim,w których żyli Polacy. Banderowcy zabili
  wówczas w ponad 30 wsiach ok. 2,5 tys.ludzi. Tylko w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej, dwóch sąsiednich, bardzo blisko ze sobą związanych wsiach, wymordowanych zostało w ciągu kilku zaledwie godzin ok. 1050 Polaków. W Ostrówkach zginęły minimum 474 osoby, a w Woli Ostrowieckiej wymordowanych zostało co najmniej 570 osób. Ukraińcy zgładzili więc ok. 70 proc. mieszkańców tych wsi.Ponad 100 rodzin zostało wymordowanych w całości..”

  • chwytaj za widły i leć pomścić przodków!

   • Potomek Kresowiaków | 27 marca 2017 at 21:55 |

    rezunie za widly i siekiery to chwytali twoi przodkowie i zapamietaj, ze wiekszość Włodawiaków to potomkowie Kresowiaków, ktorzy dobrze pamiętaja co wyczyniali twoi upaińscy przodkowie,

    • Idąc Twoim tokiem myślenia to może znajdą się jakieś środki na tablicę upamiętniającą prześladowania mniejszości narodowych przez rządy IIRP nie jedna cerkiew w okolicy spłonęła. Zbrodniarze z KOP nie wiele sie różnili od Gestapo. Serio podnieca Cię te babranie się w przeszłości? Przodkowie jednej i drugiej strony mają za pazurami… teraz jest teraz i trzeba patrzeć w przód i sie dogadywać a nie siać takimi bonmotami

     • Bierut Ty naprawde jestes NKWDzista i banderowiec w jednej osobie.

     • Dziadek Eutanazy | 4 kwietnia 2017 at 23:42 |

      Na pewno jest kretynem o czym świadczą nick (Bierut) i wpisy, w których stawia znak równości pomiędzy działaniami II RP i ludobójstwem zorganizowanym przez banderowców

    • Juliantuwim | 27 marca 2017 at 23:20 |

     Potmomku Kresowiaków chwyć za słownik poprawnej polsczyzny tudzież elemantarz i zgłebiaj mowę ojczystą bo średnio rozgarnięty ukraiński imigrant włada nią lepiej niż.

 5. Inne miasta, których włodarze mają honor rozwiązują umowy z miastami ukraińskimi, które hołdują banderowcom, a wodzirej zapewne bawi się z nimi i gości wznosząc upaińskie toasty i pijąc wódkę z mordą bandery.
  Tak na marginesie, gdyby komuchy nie pchały go na burmistrza, to dzisiaj Włodawa miałaby odrestaurowaną “Starą kaflarnię”, wybudowaną promenadę, wyremontowane ulice na podzamczu i obecnie “podpierając” się zrealizowanym projektem miałaby bardzo duże szanse na jego kontynuację i uzyskanie dofinansowanie na Rewitalizację Czworoboku. Niestety pozbawiając miasto milionów złotych zaprzepaszczono możliwość uzyskania dotacji, bo Włodawa stała się partnerem niewiarygodnym, czego przykładem jest fakt, iż powiat dostaje pieniądze na miejskie drogi, a miasto nie.

 6. Włodawa nie dostaje pieniędzy na drogi powiadasz?! oj coś kręcisz Pinoki 😀

 7. Miasto dostało pieniądze na drogi, powiat też. “Onro” ty mendo.

 8. Dlaczego gmina Kodeń na projekt “przedszkola” dostała tylko 39% dofinansowania, a inne gminy 85% (dofinansowanie – 797000,00, wartość projektu – 2009620,58). Mariuszu Zańko słabo się starasz i nie mówisz nam całej prawdy. Słabo, bardzo słabo !

  • Bo zasady konkursu wprowadzały ograniczenia w maksymalnej kwocie dofinsowania. Zamiast bić pianę wystarczy trochę poczytać i komentować merytorycznie.

 9. zibi misiewicz wymień na jakie drogi dostało miasto pieniądze

 10. ANTYZIBI | 28 marca 2017 at 18:09 |

  Co to za następny przyd…as wodzireja ten zibi, a może nick zmienił swoją ksywkę by zwiększyć liczbę pozytywnych komentarzy.

  • Nie, ja nadal jestem Nickiem. Znaczy jest więcej osób zadowolonych z burmistrza! ORO! 😀

 11. H WAS STRZELA | 28 marca 2017 at 20:27 |

  WYSTARCZY POCZYTAĆ STRONĘ MIASTA – FRAJERZE.
  Reymonta,Żeromskiego,Sienkiewicza.
  http://um.wlodawa.eu/remonty-drog-ruszaja-pelna-para/

 12. Zibi, Bierut i nick to wodzireja ludzik od pisania wychwalających swojego chlebodawcę komentarzy, tak jak określił komentujący wcześniej taki pis-owski misiewicz, co żyje tylko dzięki lizusostwu i budżetowej wypłacie, bo każda partyjka ma swoich misiewiczów.

 13. Onanizuj się dalej. Tylko wyczyść monitor.

 14. Wielkie osiągnięcie wodzireja!!!!! Już szykowane są imprezy, wodzirej uczy się nowych przemówień, bo Włodawa otrzymała dofinansowanie w wysokości 698 098 zł, łał. Lecz jak to się ma do 8 000 000,00 złotych, które dzięki wodzirejowi i jego ekipie miasto straciło, grosze które dostał są namiastką pieniędzy utraconych, tym bardziej, że tamten wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 80%, a dofinansowanie dróg jest rzędu około 45% i otrzymują je praktycznie wszystkie samorządy, które złożą wnioski, więc nie ma czym się zbytnio szczycić. Dalej faktem pozostaje, że wodzirej nie potrafi złożyć wniosku, by uzyskać wsparcie ze Środków Unijnych, co pokazuje okres trzy letnich jego “rządów”, łatwo to było odrzucić 8 000 000,00zł

 15. 8 mln na dawną Ubojnię to kolejne 8 milionów długu. Podwyżki śmieci, wody, ścieków i podatków. Pomysły Septembera z PO.

 16. Było dużo zapowiedzi i nic do tej pory z tego nie wyszło. Obawiam się, że będzie jak do tej pory. Efektów pozyskiwania środków unijnych jest bardzo mało. Niech się burmistrz pochwali co będzie realizowane ……….

 17. CZWARTAK | 29 marca 2017 at 18:47 |

  Andżeju pozdrów jelenia twojego specjalistę od włodawskich czartaków ….

 18. Ale misiewicz wodzireja się rozpisuje, a niestety wodzirejowanie doprowadziło miasto na szary koniec w pozyskiwaniu pieniędzy z Unii. Prócz głoszonych haseł wodzireja, bełkotu misiewicza na forach, oraz chodzenia po Włodawie Tomusia głoszącego wszystkim, iż tym jedynym jest tylko wodzirej, miasto nic nie uzyskało pozytywnego prze 3 lata wodzirejowania. Uzyskali tylko misiewicze, którym wodzirej potworzył nowe miejsca pracy, a oni w zamian na forach opluwają wszystkich, którzy nie chwalą ich pryncypała, bo boją się, że gdy przegra wybory, to oni będa musieli odejść razem z nim, tylko gdzie, on będzie dalej sprzedawał choinki zapachowe,a oni co będą robili, jak do tej pory nie potrafili znaleźć sobie pracy, gdyż są takimi specjalistami.

 19. Czemu nikt nie pisze o cyrku jaki zaserwował wiesław ze swoim kolegą, co najlepiej podsumował to kolega Wiesława, Edward.

 20. Tylko biedna Gmina Kodeń była ograniczona i dostała tylko 39% dofinansowania przedszkole. Innym gminom to nie przeszkadzało. Panie Zańko, słabo, nadal bardzo słabo !
  Przecież pan nie ma o tym pojęcia i przez 4 lata w Starostwie nie robił żadnych inwestycji UE.

 21. Pan Zańko był ojcem chrzestnym projektu “Serce i Rozum” i “Żelazny Bieg” sam Edward tak na sesji mówił.

  • roszę nie opowiadać głupot i nie kłamać. Poniżej kilka faktów z konkursu.
   REGULAMIN KONKURSU Oś priorytetowa 13 Infrastruktura społeczna
   Działanie 13.5 Infrastruktura przedszkolna
   Maksymalny % poziom dofinansowania projektu z EFRR:
   85% wydatków kwalifikowalnych.
   maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych – 1 milion PLN.
   czyli maksymalny poziom dofinansowania mógł wynieść 850 000,00 zł. Nikt nie otrzymał wyższej kwoty. Jako jedna z nielicznych gmin budujemy od podstaw nowe przedszkole.
   Dodam też, że wnioskowanie o 797 000,00 a nie o 850 000,00 było celowe ze względu na wskazane kryterium poniżej.
   Efektywność kosztowa wsparcia 1 obiektu infrastruktury przedszkolnej:
   1.Efektywność kosztowa na poziomie poniżej 75% średniego kosztu (do 597847 zł/szt. włącznie) 25 pkt Efektywność kosztowa na poziomie wyższym lub równym 75% i niższym niż 100% średniego kosztu (od 597848 do 797130 20 pkt) 2.Efektywność kosztowa na poziomie wyższym lub równym 75% i niższym niż 100% średniego kosztu (od 797130 do 996414 10 pkt) 3. Efektywność kosztowa na poziomie wyższym lub równym 125% średniego kosztu (996414 zł/szt. do 1 000 000) – 0 pkt
   To oznacza, że gdybyśmy wnioskowali o 850 000,00 zł to otrzymalibyśmy o 10 pkt mniej w konsekwencji otrzymalibyśmy 55 pkt i ZERO ZŁ DOFINANSOWANIA.

   Dzięki tej decyzji, którą zaproponowałem Wójtowi mamy duże wsparcie do budowy nowoczesnego Przedszkola w Kodniu. Bez tego dofinansowania też byśmy rozpoczęli budowę nowego obiektu. Obecne przedszkole mieści się w starym zawilgoconym i zniszczonym budynku przy park “Placencja”. Warunki , w których przebywają dzieci wymagają szybkiej interwencji. Bez względu na koszty musimy normalne warunku dla przedszkolaków. Cieszymy się również, że mamy wsparcie około 800 000 zł. Jest to maksimum, które mogliśmy otrzymać.

   NA KONIEC STWIERDZAM, ŻE JEST RZECZĄ NIESTOSOWNĄ I NIEKULTURALNĄ OCENIANIE DZIAŁAŃ SAMORZĄDOWCÓW GMINY, W KTÓREJ SIĘ NIE MIESZKA I NIE ZNA JEJ UWARUNKOWAŃ LOKALNYCH. A WŁAŚNIE TAKIEJ BŁĘDNEJ OCENY PAN DOKOPNUJESZ. PROSZĘ NIECH PAN OCENĘ TĄ ZOSTAWI MIESZKAŃCOM GMINY KODEŃ. PROPONUJE SKUPIĆ SIĘ NA EFEKTACH DZIAŁANIA WŁADZ MIEJSCOWOŚCI W KTÓREJ PAN MIESZKA. CHYBA, ŻE Z PANA STRONY SĄ TO CELOWE DZIAŁANIA CZYSTO POLITYCZNE NIE MAJĄCE OPARCIA W STANIE FAKTYCZNYM I MERYTORYCZNYCH ARGUMENTACH . POZDRAWIA 🙂 ŻYCZĘ WIĘCEJ POGODY DUCHA 🙂

   • Ale Maniek się zaplułeś… spokojna, radnym pewnie znowu zostaniesz

   • Mariusz,mów cała prawdę a nie tylko wygodną dla ciebie !
    Więcej szczerości i życzliwości, bo cie ludzie nie wybiorą, gdzie tam znowu będziesz kandydował na jakiś stołek.

    Jeżeli twierdzisz “…otrzymalibyśmy o 10 pkt mniej w konsekwencji otrzymalibyśmy 55 pkt i ZERO ZŁ DOFINANSOWANIA.”
    Tak bo nasz projekt był słaby merytorycznie otrzymał tylko 65 pkt., zaledwie 5 % powyżej minimum dającego pieniądze (60%).

    Mówisz: ” Nikt nie otrzymał wyższej kwoty”
    Bzdura, inni dostali więcej:
    Gmina Kamionka, Gmina Izbica, Gmina Miasto Biłgoraj, Gmina Skierbieszów, Gmina Głusk, Gmina Lubartów, Gmina Dzierzkowice, Gmina Biała Podlaska, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie, Gmina Cyców, Gmina Rejowiec, Gmina Piaski, Gmina Kłoczew.
    Smutne.

 22. Maniek i Mucha są siebie warci. Wrześniowi do pięt nie dorastają.

 23. Poproszę o informację jak skomentował twórca wodzireja Edwardo Ł. spotkanie odnośnie przejścia granicznego, zna ktoś szczegóły?

 24. Czyli są partie, w których płaci się za pisanie pochlebstw i oszczerstw? Widać swoją miarą oceniacie. Ja niestety muszę ciężko pracować. Polecam, to wyrabia charakter ;P A tak serio to moja aktywność jest wynikiem bzdur, jakie czytam na forach Elbi. Piszę społecznie, bo umiem czytać i umiem samodzielnie myśleć. Macie dużo zarzutów do burmistrza, tylko jakich?! Główny to taki, że robi imprezy (ZGROZA!), inny, że otworzył szkołę muzyczną (MASAKRA!), jeszcze inny, że miał czelność zatrudnić swoich ludzi, choć przecież wygrał wybory i miał prawo. Nawet nazwaliście go Wodzirejem, bo jest aktywny i wszędzie go pełno:) Trochę już żyję i nie pamiętam równie aktywnego, skutecznego i samodzielnego burmistrza. A hejterzy nawet chcąc mu pojechać nie są w stanie znaleźć sensownych zarzutów. Ot,taki mam obraz sytuacji i pozwólcie, że będę się go trzymać:)

 25. anty burak | 3 kwietnia 2017 at 21:32 |

  Ty bierut wiesz jak zginal twoju guru to petaku spadaj na szczaw i mirabelki

  • Ledwo słoneczko uderzy
   W okno złocistym promykiem,
   Budzę się hoży i świeży
   Z antypaństwowym okrzykiem.

   Zanurzam się aż po uszy
   W miłej moralnej zgniliźnie
   I najserdeczniej uwłaczam
   Bogu, ludzkości, ojczyźnie.

   Komunizuję godzinkę,
   Zatruwam ducha, a później
   Albo szkaluję troszeczkę,
   Albo, gdy święto jest, bluźnię

   Zaśmiecam język z lubością,
   Znieprawiam, do złego kuszę,
   Zakusy mam bolszewickie
   I sączę jad w młode dusze.

   Czasem mnie wujcio odwiedza,
   Miły, niechlujny staruszek,
   Czytamy sobie, czytamy
   Talmudzik, Szulchan-Aruszek.

   Z wujciem, jewrejem brodatym,
   Emisariuszem sowietów,
   Śpiewamy pierwszą brygadę,
   Chodzimy do kabaretów.

   Od oficerów znajomych
   Wyłudzam w czasie kolacji
   Sekrecik jakiś sztabowy
   Lub planik mobilizacji.

   Często mam misje specjalne
   To w Druskiennikach, to w Kielcach
   I wywrotowców werbuję
   Na rozkaz Moskwy do Strzelca.

   Do domu wracam pogodny,
   Lekki jak mała ptaszyna,
   W cichym mieszkaniu na Chłodnej,
   Czeka drukarska maszyna.

   Odbijam sobie, odbijam
   Zielone dolarki śliczne,
   Komunistyczną bibułę,
   Broszurki pornograficzne.

   A potem mała orgijka
   W ramionach płomiennej Chajki!
   (Mam w domu taką sadystkę
   Z odsskiej czerezwyczajki.)

   I choć mam milion rozkoszy
   Od Chajki krwawej i ryżej,
   To ciężko mi! Nie na sercu,
   Lecz wprost przeciwnie i niżej.

   Niech się ciężarem tym ze mną
   Podzieli któryś z rodaków!
   Mój Boże ile tam siedzi
   Głupich endeckich pismaków.

 26. Misiewicz wrócił z urlopu i zaczął się udzielać, a najśmieszniejsze jest to, że pozytywne komentarze pochodzą tylko od niego.

 27. Gdy wodzirej robi spotkania, imprezy, ogłasza wszystkim dookoła jakie to będzie we Włodawie przejście graniczne to w innych samorządach spokojnie bez rozgłosu powstają nowe przejście graniczne “Budowa drogowego przejścia granicznego w Malhowicach ma ruszyć w przyszłym roku…”

 28. Jedyny bezpartyjny leń może być tylko z LSD. Obłuda.

 29. Dziadek Eutanazy | 5 kwietnia 2017 at 22:18 |

  pewien pawian jest kretynem o czym świadczą nick (Bierut) i wpisy, w których stawia znak równości pomiędzy działaniami II RP i ludobójstwem zorganizowanym przez banderowców

 30. To nie pawian, to jest misiewicz przewodniczącego SLD, który w ramach pracy jaką otrzymał w urzędzie od swojego partyjnego wodza, wypisuje pozytywne komentarze o przewodniczącym pod nickami:nick, bierut, zibi itd. I czym bardziej obraża komentujących negatywnie poczynania jego wodza, tym bardziej widać, że te komentarze są trafne.A Krzyś dobrze stara się pisać, by utrzymać się na urzędowej posadce, bo gdzie takie misiewicze dostaną prace jak nie w urzędach.

 31. co to za misiewicze bo dalej nie kojarzę?

 32. Misiewicze z PO.

 33. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki