Ciepło tańsze. Woda i ścieki bez zmian.

Od 1 stycznia 2017 r. zapłacimy mniej za ogrzewanie. Decyzję w tej sprawie podjął Burmistrz Włodawy wspólnie z Zarządem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Tańsza taryfa na ciepło jest upominkiem świąteczno-noworocznym od władz miasta i zarządu spółki. Obniżka cen dotyczy odbiorców zarówno w grupie A – pobierających ciepło bezpośrednio z sieci ciepłowniczej  jak i w grupie B –do których ciepło dostarczane jest z grupowych węzłów cieplnych poprzez zewnętrzne instalacje odbiorcze, które stanowią  własność i są eksploatowane przez przedsiębiorstwo ciepłownicze. W pierwszym przypadku ceny spadną o 2,58 %, w drugim o 3,09%. Obniżenie taryfy było możliwe dzięki między innymi podłączeniu nowych odbiorców ciepła. Druga dobra wiadomość dotyczy cen na dostawę wody i odbiór ścieków, które w 2017 roku nie ulegną zmianie. Utrzymanie taryf na dotychczasowym poziomie możliwe było dzięki powiększeniu zakresu świadczonych usług. Spółka przyjęła  od Gminy Włodawa do eksploatacji sieć wodociągową i kanalizacyjną w  Orchówku i prowadzi rozliczenia  dla 358 odbiorców spoza miasta Włodawy.

– Informacja o niepodwyższaniu cen przez naszą Spółkę, na usługi komunalne dla mieszkańców Włodawy i okolic, a nawet obniżeniu taryfy na ciepło z pewnością ucieszy mieszkańców. Najlepszym sposobem na zdobycie i zatrzymanie klientów jest nieustanne myślenie o tym, jak zaoferować im więcej za mniej. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Źródło – UM Włodawa

3 komentarzy "Ciepło tańsze. Woda i ścieki bez zmian."

  1. A jaka obniżka byłaby dla Pana satysfakcjonująca, Panie Ryszardzie?:)

  2. Brawo Burmistrz ! Brawo Prezes MPGK ! Tylko ten Wiceprezes Łągwa specjalista od wszystkiego i od niczego – po co on ?!

  3. Dlaczego miasto nie rozbudowuje sieci ciepłowniczej.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki