Burmistrzu wspaniały, Ciebie pozdrawiamy

W tym, że ktoś chce się przypochlebić burmistrzowi, nie ma nic dziwnego. Ale we Włodawie poziom serwilizmu podwładnych wobec Muszyńskiego przerósł nawet ten znany z filmów Stanisława Barei. Gospodarz Włodawy ma stałe grono „wielbicieli”, którzy nie tylko bronią go w internecie, ale też i zajadle atakują jego oponentów. Czy mają za to dodatkowo płacone?

„Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja, Jarząbek Wacław, trener II klasy” – kultowy tekst z „Misia” zna chyba każdy, tak jak i scenę, w której Jerzy Turek śpiewa do magnetofonu schowanego w szafie na cześć prezesa Ochódzkiego. W dziwnie podobny, tyle że bardziej nowoczesny sposób, peany na cześć równie wspaniałego burmistrza Włodawy śpiewają panie z podległego miastu Przedszkola Miejskiego nr 1.

W tym przypadku tekst jest inny, ale równie wymowny: „Burmistrzu wspaniały, my Ciebie pozdrawiamy, czy czujesz nasz oddech, poprzeczkę ci stawiamy”. Tak swojego szefa chwaliły przedszkolanki w teledysku #hot16challenge, choć wcale w tym osamotnione nie były. Kto bowiem śledzi fejsbukowy profil Wiesława Muszyńskiego ten od razu zauważy, że w komentarzach pod jego postami pojawiają się ciągle te same nazwiska. Wiele z nich widnieje na listach płac czy to samego Urzędu Miejskiego we Włodawie, czy to jednostek podległych ratuszowi.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Burmistrzu wspaniały, Ciebie pozdrawiamy"

 1. emeryt starszy | 2 lipca 2020 at 13:58 |

  bzdurny artykuł jak sie nie ma czego przyczepić to najlepiej jeszcze tego że oddycha, ja uważam że Burmistrz dużo robi dla miasta a rozrywka i humor też do życia potrzebny, a takie informacje tez interesują , nadmieniam jestem emerytem i nigdy nie byłem pracownikiem Urzędu Miejskiego, a może ten ktoś sfrustrowany od artykułu podpisał się nazwiskiem ujawnił się

 2. Następne lewe konto założone by wychwalać nieroba. Gdzie te wielkie inwestycje, gdzie Ci wielcy znajomi biznesmeni, którzy mieli inwestować w mieście. Druga kadencja nieróbstwa i zabawy. Gdyby nie pieniądze na drogi, które dostaje się za złożenie wniosku, to przez ten czas nic nie byłoby zrobione w mieście. Ale najważniejsze, że jest dobra impreza na koszt podatnika.

  • ale kogoś jak to – wy mówicie – bob – cokolwiek to jest – boli. Maniuś powiedz lepiej jak twoja kariera w Lublinie? Jeszcze ci mopa nie kupili? a możne traktują cie jak ty swoich kolegów którym tyle naobiecywałeś a potem jak już byli niepotrzebni to się wypiąłeś?

 3. TomaszK | 2 lipca 2020 at 17:44 |

  Wreszcie jakiś dziennikarz napisał prawdę o włodawskim strażniku żyrandola. Siedzi w urzędzie i wypisuje tylko bzdury na portalach społecznościowych. A wydawanie kasy na imprezy i stowarzyszenia znajomków to nie praca bezpartyjny.

 4. No ten filmik to trochę przaśna żena jednak.

 5. W sumie, co On winien takiemu zachowaniu swoich podwładnych ?Ludziom odbija na różne sposoby :]

 6. Szczera prawda panie dziennikarzu!!!! Klakierzy wypisują hymny pochwalne na jego cześć, a on myśli że jest niezastąpiony.
  Tylko co on konkretnie zrobił przez swoje kadencje????
  Teraz już szykuje wymówkę, że względu na podwyżki rewitalizacji może nie być. Uważa, ze Włodawiacy są naiwni i dotrzyma ich do wyborów w myśli, że będzie rewitalizacja. Tylko jak widać on nie jest w stanie nic ogarnąć, gdyż on ma myślenie swoich zwierzchników, ze można prace remontowe i budowlane wykonać jak za komuny sposobem gospodarczym ewentualnie zlecić mpgk

  • Zamiast rozsiewać nieprawdziwe informacje lepiej naucz się obsługi mops to koledzy w Lublinie dadzą ci posadę hahaha rewelacja będzie mimo że robicie wszystko żeby przeszkodzić i straszyć ludzi.

  • to dziwne że nie widzisz zmian, gdzie sie podziewasz że tylko krytykujesz, najłatwiej krytykować i nic nie widzieć dla takich jak ty i tego “dziennikarza” zawsze będzie źle tak dla zasady, warto patrzeć i myśleć

 7. Ja powiem tak te #hot16challenge to debilizm, panie z przedszkoli robią z siebie totalne wariatki, tego się nawet nie da oglądać. Wstyd dla Włodawy. Popatrzcie na siebie wy wszyscy co to nagrywacie i puknijcie się w łby. Już na wszystkie sposoby pchacie się w d … dla tego burmistrza. Obłuda, obłuda i nic więcej. A MPGK kolejna porażka. Normalne, szanujące się instytucje nie nagrywają takich durnot jak wy tylko pompki, przysiady itp. A Włodawa musi się zbłaźnić jak zwykle.

 8. Krzyś popieram Twój komentarz.

 9. Ludzie ogarnijcie się!!! tylko obrażac, krytykować, wyśmiewać a sami nawet do 10 nie potraficie policzyć. Zamiast wypisywać takie brednie sami się weźcie i zróbcie coś pożytecznego dla siebie albo dla miasta.Kazdy by każdego w łyżce wody utopił. A co do autora tego tekstu to nie dziennikarz tylko frustrat wylewający swoje żale z powodu nieudanego życia osobistego bo jak mniemam zawodowo wydaje mu się że jest dobry – żenada

 10. mysz zabojca | 3 lipca 2020 at 23:45 |

  Apeluje o odrobinę samodzielnego myślenia, to nie boli. Jak ocenić w tej rzeczywistości popisy koła gospodyń miejskich niejakich “zośsamoś” i innych klakierów ze poPISu/pobytu Mateuszka w naszym pięknym miasteczku

 11. Natomiast dziennikarze są tak niezależni od redaktora naczelnego, że komplementów nawet w dniu urodzin mu nie prawią.

 12. Wyborca | 4 lipca 2020 at 08:47 |

  Bzdury i opluwanie. Ktoś przy pomocy gazety (może dziennikarz?!) rozpoczyna kampanie wyborczą na Burmistrza… A swoją drogą, to gazecie brakuje chyba poważniejszych tematów…

 13. Uderz w stół, a muchyńskie lizusy się odezwą. To jak już tak bronicie swojego pryncypała, to poproszę o konkrety jego wielkich osiągnięć inwestycyjnych w mieście. Tylko proszę nie wymieniać lotów do Izraela, wyjazdów na imprezki, na Ukrainę i imprez lokalnych.

  • jak się patrzy i myśli to mozna zauważyć, ale jeżeli nastawienie jest na krytykę to sie nie widzi nic, tak jak za czasów poprzedniego Burmistrza radni powiedzieli że nawet byliby za jego propozycjami ale gdyby była inna władza, tak to jest niestety krytykujemy dla zasady nie bo nie

 14. Komu wspaniały to wspanialy na pewno nie dla kazdego

  • może i nie dla kazdego ale nikt nie będzie idealny żeby był dla kazdego , tak to jest

 15. Rowni i rowniejsi? Rozumiem.

 16. Ale was BOB boli

 17. mieszkaniec hotelu | 5 lipca 2020 at 21:50 |

  O jakim Czworoboku mowa? Przecież ten człowiek nie potrafi przeprowadzić prywatnej inwestycji. Chociaz ta prywatna inwestycja potwierdza, że można nic nie robić zajmując exponowane stanowisko, a brać wysokie wynagrodzenie, które pozwala na budowę domu.

 18. Prosty chłop | 5 lipca 2020 at 23:06 |

  Miałem nic nie pisać, ale nie wytrzymałem i powiem wprost ten cały burmistrz i bezradna rada to są kpiny. “Rewitalizacja” parku koło cerkwi to jakieś kpiny, czy rozbabranie terenu można nazwać takim mianem? Kolejna sprawa te śmieszne konsultacje myślę, że są tylko po to żeby odciągnąć w czasie jakiekolwiek działanie. Burmistrz przez “wloga” gaworzy sam ze sobą i myśli, że “głupi lud to kupi”,dlaczego nie pracuje normalnie i nie rozmawia z ludźmi jak inii, aha boi się konkretnych pytań. Do puki co dom burmistrza koło kościoła jak słyszałem na ukończeniu, a kadencja płynie spokojnie jak woda w Bugu. Może Pan Edek by coś zrobił w tej materii?

 19. Do Prosty chłop | 6 lipca 2020 at 09:53 |

  “Do puki co” ? Słownik ortograficzny kup …

 20. Pan Edek już zrobił, umieścił swoją marionetkę na stołku

 21. Edek z krainy kredek.:D

 22. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki