Budzisz się z bólem pleców? Pomyśl o zmianie materaca na nowy

Kiedy ból pleców nie daje spać, warto zastanowić się, co leży u podstaw tego problemu. Odpowiedzmy sobie na pytanie, ile lat śpimy na tym samym materacu. Może czas pomyśleć o wymianie starego na nowy?

Budzisz się z bólem pleców? Pomyśl o zmianie materaca na nowy

Materac ortopedyczny dla osób z bólem pleców

Bóle pleców mogą być spowodowane poważnymi schorzeniami lub po prostu wynikać z czynników środowiskowych. Wśród nich wymienia się między innymi zły materac. Jeżeli chcemy zadbać o własny komfort i zdrowy sen, powinniśmy rozważnie wybierać przyszłe miejsce do spania. Jednym z producentów, który oferuje materace z właściwościami prozdrowotnymi, jest Hilding. W jego sklepie znajdziemy aż pięć produktów, które spełniają najwyższe standardy i pozytywnie przeszły szereg restrykcyjnych badań. Wśród nich znajdziemy materace z wypełnieniem sprężynowym, na przykład Hilding Fandago, Hilding Makarena. Pierwszy z nich został stworzony z myślą o osobach borykających się z problemami kręgosłupa. Sprawdzi się również w przypadku cięższych osób. Pojedyncze sprężynki umieszczone w osobnych kieszonkach zwiększają elastyczność punktową, odciążając przy tym kręgosłup i mięśnie. 

Warto zwrócić uwagę, że Hilding Makarena został wykonany z nieco innego wypełnienia. Różnica polega na zwiększonym zagęszczeniu sprężynek przypadających na 1 m2. Dzięki temu elastyczność punktowa wzrasta, a tym samym zapewniamy kręgosłupowi większe wsparcie. Hilding Makarena posiada również 7 różnych stref twardości dopasowanych do poszczególnych części ciała. Natomiast dodatkowa warstwa lateksu zmniejsza ryzyko namnażania się szkodliwych drobnoustrojów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Materac ortopedyczny – jak dobrać materac, który przyniesie ulgę naszym plecom?

Czy materac piankowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Wśród materacy ortopedycznych znajdziemy również produkty z wypełnieniem piankowym. Jednym z nich może być Hilding Rumba. Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej Visco dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Pod wpływem temperatury wypełnienie zmienia ułożenie, otulając nas delikatnie. Możemy mieć pewność, że nasze ciało znajduje się dzięki temu w bezpiecznej i naturalnej pozycji. Zastosowanie pianki termoelastycznej umożliwi dodatkowo regenerację mięśni i prawdziwy odpoczynek dla ciała. Pianka termoelastyczna odciąża nasze mięśnie, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Przed nadmiernym zapadaniem się chroni nas z kolei warstwa pianki wysokoelastycznej Velvet Touch oraz 7 różnych stref twardości. Dzięki temu kręgosłup znajdzie odpowiednie wsparcie, nie wyginając się nienaturalnie. 

Równe rozłożenie punktów nacisku oraz dodatkowe właściwości antyalergiczne gwarantuje materac Hilding Salsa. Więcej na temat charakterystyki materacy piankowych można znaleźć w artykule: Materac piankowy: czym charakteryzują się materace z pianki?

Materac ortopedyczny dla osób z bólem pleców

Kiedy i jak dobrać nowy materac?

Jeżeli pojawiają się u nas coraz częstsze problemy z kręgosłupem, których wcześniej nie było, warto pomyśleć, czy przyczyna nie leży w materacu. Za bóle pleców może odpowiadać nie tylko źle dobrane, ale również stare wypełnienie. Może się zdarzyć, że jeszcze kilka lat temu nasz materac miał wszystkie niezbędne właściwości. Z biegiem czasu stracił jednak swoją sprężystość, elastyczność i nie zapewnia już bezpiecznego snu. Wybierając materac, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wypełnienie, a także właściwości prozdrowotne. Dodatkowo dostosujmy jego twardość do swojej wagi, a rozmiar do wzrostu. Optymalna szerokość materaca dla jednej osoby wynosi 80 cm. Z kolei długość powinna być nie mniejsza niż suma wzrostu użytkownika i 25 cm. 

Do wagi dopasowujemy twardość: H2 – średnio miękki dla osób do 80 kg, H3 – średnio twardy waga od 81 do 100 kg, H4 – twardy dla osób ważących więcej niż 100 kg. Warto również pamiętać o możliwości zakupu dodatkowych akcesoriów wpływających na komfort snu. Przykładem może być mata do akupresury. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.zdrowykregoslup.pl/mata-do-akupresury-jak-dziala/.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Zmiana wielkości czcionki