Budżet obywatelski po raz drugi

O przeznaczeniu 100.000 zł zdecydują mieszkańcy Włodawy w ramach budżetu obywatelskiego. Swoje propozycje mieszkańcy mogą składać od 30 kwietnia do 30 maja.

– Ubiegłoroczna pierwsza w historii naszego miasta edycja budżetu obywatelskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku postanowiliśmy podwoić kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji zgłaszanych przez mieszkańców – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.


Zakres zadań, które mogą być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta,budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych ogólnodostępnych dla mieszkańców miasta. Propozycje można składać do 30 maja za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.

Harmonogram budżetu obywatelskiego:

1) składanie propozycji przez mieszkańców Włodawy – 30 kwietnia – 30 maja 2018 (do godz.15:30)
2) weryfikacja zgłoszonych propozycji – 1 – 8 czerwca 2018
3) ogłoszenie listy propozycji zakwalifikowanych do głosowania – do 15 czerwca 2018
4) głosowanie mieszkańców miasta – 16 czerwca – 1 lipca 2018
5) ogłoszenie wyników głosowania – do 3 lipca 2018

Zarządzenie Burmistrza Włodawy

Formularz zgłoszeniowy

2 komentarzy "Budżet obywatelski po raz drugi"

  1. Ciekawski | 12 maja 2018 at 21:10 |

    człowiek porażka ogłasza następny sukces. ogłoszenie wyników nastąpi przy wodowskazie?

    • Nie przy schodach smolenskich w warszawie. Pamiętaj że to naczelnik państwa JK zarządził że budżety obywatelskie mają być obowiązkowe. Tak niby że ludzie mają prawo jeszcze sami O czymś decydować w tym kraju. Więc nie czekaj i śmiało zglaszaj pomysł budowy pomnika pancernej brzozy

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki