Budżet Obywatelski 2019

Masz pomysł co trzeba zmienić w mieście? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe lub kulturalne? Nie czekaj! Zgłoś swoją propozycję w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski można składać od 18 lutego do 15 marca w sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie.
Miasto Włodawa przeznaczyło 100.000 zł z rezerwy celowej na budżet obywatelski. Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z tych środków jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta,budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.


– Propozycje zgłaszane przez mieszkańców w poprzednich latach były bardzo ciekawe. Jestem przekonany, że podobnie będzie i tym razem. Warto również wspomnieć, że to ostatnia edycja budżetu obywatelskiego na dotychczasowych zasadach. Zmieniły się bowiem zapisy ustawy o samorządzie gminnym – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Propozycje można składać do 15 marca za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.um.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.

Harmonogram realizacji zadań:
1.składanie propozycji zadań publicznych przez mieszkańców Włodawy – 18 lutego – 15 marca;
2.weryfikacja zgłoszonych propozycji – 18 marca – 1 kwietnia;
3.ogłoszenie listy propozycji zakwalifikowanych do głosowania – do 8 kwietnia;
4.głosowanie mieszkańców Włodawy – 15 kwietnia – 10 maja;
5.ogłoszenie wyników głosowania i zadań publicznych do realizacji – do 17 maja.

Zarządzenie Burmistrza Włodawy
Formularz zgłoszeniowy

1 komentarz "Budżet Obywatelski 2019"

  1. Malkolm X | 5 marca 2019 at 11:10 |

    Stare baby w kolejce po mięso już plotkują ,że za te pieniądze zostanie wybudowana skocznia narciarska K15 . Oraz powstanie sekcja skoków narciarskich przy MOSiR .
    A z tego co słychać w kuluarach UM już delegacja w czteroosobowym składzie szykuje się do wyjazdu do Austrii celem nabycia niezbędnej wiedzy w przedmiotowym zagadnieniu.
    Pojedzie tam śmietanka przedstawicieli Włodawskich skoków narciarskich .
    POWODZENIA w lotach z lub tez bez specjalnych substancji umożliwiających odlecenie w świetlana przyszłość Włodawy .

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki