Brzmi jak piękny sen

Władze miasta i gminy Włodawa planują pozyskać środki na uruchomienie zeroemisyjnej komunikacji publicznej i budowę centrum przesiadkowego. Przygotowują dokumenty do strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, by w chwili uruchomienia środków, co być może nastąpi już jesienią, być gotowym do aplikowania o kilkanaście milionów złotych.

Obecnie nie tylko Włodawa, ale praktycznie cała wschodnia Lubelszczyzna jest białą plamą na mapie elektromobilności. Są oczywiście ludzie, którzy decydują się na zakup samochodów elektrycznych, ale ładują je albo ze zwykłych gniazdek, albo z tzw. wallboxów instalowanych na własnych posesjach. Najbliższe publiczne ładowarki znajdują się w Lublinie i Białej Podlaskiej. Dostępność infrastruktury skutecznie ogranicza lub wręcz uniemożliwia wielu turystom przyjazd do Włodawy i okolic, bo nie da się tutaj naładować auta elektrycznego. I właśnie to ma zmienić plan burmistrza Wiesława Muszyńskiego, który w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, chce we Włodawie zbudować publiczne ładowarki dla elektryków.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Brzmi jak piękny sen"

 1. Wybory się zbliżają i wiadomo kto bajerę kręci na ten temat.Miała być linia do miasta,przebudowa całej linii Chełm -Włodawa,miało być przejście i co? Przystanek w lesie hehe

 2. Idą wybory, zawsze obiecywano (przy tej okazji) budowę nowej nawierzchni na betonówce. Nikt już nie oczekuje od władz w szczególności powiatowych, że coś będą robić, ale przynajmniej mogli by obiecać, bo tak jak wasi przyjaciele z PO mówią, dwa razy obiecać to tak jak raz dać.

 3. Andrzej | 22 maja 2023 at 06:33 |

  Proszę nie zapomnieć postawić jednej ładowarki przy dworcu PKP we Włodawie, by czekający na podróżnych mogli sobie doładować auto, następnie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej przedsiębiorcom, którzy dojeżdżają tam swoimi elektrykami i na terenie nowoczesnej stacji paliw w MPGK, by oprócz paliwa można było zatankować także elektryka.

 4. włodawianka | 22 maja 2023 at 11:02 |

  Te władze Gminy to nic nie zrobią i nawet niech się nie nadymają z obietnicami bo nikt im nie uwierzy.Katastrofa. Ciekawe kto bedzie startował na wójta bo ten to jedno wielkie nieporozumienie

 5. Obecnego wójta to tylko na taczce wywieść. Szkoda tylko taczki bo się załamie.

 6. czy w Hannie dalej będzie Caryca?
  teraz robi drogi z Polskiego Ładu bez zjazdów na posesję.
  czytaj Włodawskie Kurioza

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.