Boisko w Modrzewiaku oficjalnie otwarte

Krzysztof Hetman – eurodeputowany, Krzysztof Grabczuk – wicemarszałek województwa oraz gospodarz – starosta Andrzej Romańczuk – byli wśród obecnych podczas uroczystości otwarcia nowo wybudowanego boiska o nawierzchni poliuretanowej oraz bieżni przy ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

Na boiska czekano od bez mała 20 lat. Dopiero obecnemu staroście Andrzejowi Romańczukowi udało się uzyskać dofinasowanie niemal w połowę wartości inwestycji. Pomoc przyszła z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotychczasowe boisko asfaltowe wraz z bieżnią żużlową powstało przed ponad 40 laty. Było w fatalnym stanie. Zdaniem nauczycieli nie tylko nie spełniało żadnych warunków, ku temu przeznaczonych, to jeszcze bezpośrednio zagrażało zdrowiu uczniów.

Podczas czwartkowej uroczystości wszyscy podkreślali znaczenie tego obiektu oraz jego uniwersalny charakter. – Tyle lat ta szkoła czekała na ten obiekt – mówił starosta A. Romańczuk. – i wreszcie się udało. To, co jest równie optymistyczne, to fakt, że następne tego typu boiska powstaną niedługo przy naszych dwóch szkołach – I LO i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

W czwartek otworzono w praktyce nie jedno, ale 3 boiska o nawierzchni poliuretanowej oraz bieżnię 4-torową zakończoną skocznią do skoku w dal przy ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. W zakres projektu wchodziło wykonanie boisk szkolnych: do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz boiska uniwersalnego; urządzeń lekkoatletycznych: bieżnia i skocznia; odwodnienia; ciągów pieszych – dojście; ogrodzenia; zieleni; dokumentacji powykonawczej.

Boiska mają łączne wymiary 70×23 m, bieżnia o długości 120 m (wraz ze skocznią w dal).

Koszt budowy boisk to 819.180 zł brutto, z czego dofinansowanie budżetu państwa to niespełna połowa tej sumy.

Starostwo Powiatowe we Włodawa

22 komentarzy "Boisko w Modrzewiaku oficjalnie otwarte"

 1. Czerwony z racji miejsca zamieszkania. | 1 października 2018 at 13:14 |

  Zdaniem nauczycieli bezpośrednio zagrażało zdrowiu uczniów. Hmmmm i mając taką wiedzę prowadzili Ci nauczyciele na tym obiekcie zajęcia z uczniami . KARYGODNE !!!!!!!!!!!

 2. Przy pierwszym LO? Przecież ta szkoła dogorywa, uczniów praktycznie nie ma, a po drugiej stronie ulicy jest nowy obiekt sportowy. Ludzie weźcie inwestujcie w podjazdy dla wózków inwalidzkich i infrastrukturę miejską wygodną dla osób starszych bo jakbyście się nie pos#$#Ali w tych waszych przedwyborczych rojeniach taki los czeka Włodawę. Miasto emerytów. Zróbmy więc z niego miasto przyjazne emerytom a nie pełne pustych obiektów sportowych. Wywalanie kasy w błoto!

 3. Ja tam miło wspominam ścieżki zdrowia – 45min truchtem przez oczyszczalnie, potem na bombę i spowrotem 😉

 4. Staroście udało się pozyskać dofinansowanie ha, ha ha. Tak jak gminę Hanna starosta przyłączył do Sądu Włodawskiego.I od dwóch lat starosta załatwia budowę betonówki i za każdym razem Zakrzewski pisze że nareszcie.Żenada jak można oszukiwać ludzi. Widać trudno oderwać się od stołka.

 5. Panom już dziękujemy ….!

 6. … a waszym kolegom z magistratu dziękujemy za “GARB” na ul. Suchawskiej. Inwestycja godna całej kadencji – taki wymowny symbol “garbatych rządów”.

 7. ulica Sanguszki garbata gdzie nadzór ….co za wykonawca!!!!!!!!!

 8. Garnizonowa i 9 Pułku też urasta do rangi wizytówki obecnej władzy. Dziękujemy i podziękujemy!

  • Czerwony z racji miejsca zamieszkania. | 3 października 2018 at 08:32 |

   Poczekacie tyle ile czekali mieszkańcy tzw Holeszewa na drogi wówczas będziecie mieli prawo sie odzywać w tej sprawie, Teraz prosze uzbroić się w cierpliwość bo zajakieś15 lat będą tam drogi 🙂

 9. Kto następnym starostą ? Pracownicy szpitala czekają na zmiany.

  • Pacent z sali . | 3 października 2018 at 13:53 |

   Pacjenci szpitala również czekają na jakieś zmiany w podejściu do chorych ze strony personelu . Kiedy to nastąpi bo czekamy ?

 10. Czy to wszystko oznacza że nie będzie przebudowy ul. Korolowskiej ? Jestem zdegustowany wiarygodnością władz powiatu

 11. Starosta chyba chla…

 12. i wodzirej chyba też. Na plakatach z jego podobizną Paint Shop stanął na wysokości zadania, by poukrywać objawy przepicia.

 13. Reżyser Kina Akcji | 6 października 2018 at 09:42 |

  Jak zostanę burmistrzem Włodawy otworzę fabrykę porcelany we Włodawie w której zatrudnienie znajdzie ponad 400 osób.
  Wyborco decyduj i oddaj głos lecz rozważ czy wybierzesz biedę z nędzą czy perspektywę godnego życia.

 14. Czy w tym samym czasie blisko Włodawy nie odbywała się inna, bardzo smutna uroczystość?

 15. Żałobna, choć żałoby w szkole nie ogłoszono!???

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki