Bitcoiny używane w hazardzie przez Internet

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z KAS zlikwidowali punkt nielegalnych gier hazardowych. Proceder odbywał się pod przykrywką zakupu bitcoinów.

1 lipca 2020 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Włodawie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.


W wyniku przeprowadzonych czynności w miejscowości Włodawa, w lokalu oferującym do sprzedaży kryptowaluty oprócz bankomatu BITCOIN służącego do wpłat i wypłat środków pieniężnych funkcjonariusze ujawnili dwa stanowiska komputerowe służące do nielegalnego hazardu. Zostało to potwierdzone poprzez przeprowadzony eksperyment procesowy.
Proces rozgrywania gier możliwy był po wpłaceniu środków pieniężnych do bankomatu BITCOIN. Gracz otrzymywał w zamian kupon z kodem, który następnie skanował za pomocą kamery komputera i w ten sposób uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. Wygrane pieniądze wypłacane były z bankomatu BITCOIN.

W województwie lubelskim były to pierwsze działania przeprowadzone na tego typu urządzeniach umożliwiających prowadzenie gier hazardowych pod przykrywką zakupu kryptowaluty.

źródło – https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/38071,Bitcoiny-uzywane-w-hazardzie-przez-Internet.html

Zmiana wielkości czcionki