Biedronka w Urszulinie, Sławex w Wyrykach

Urszulin jest pierwszą po Włodawie miejscowością powiatu, w którym swój sklep „otworzyła sieć „Biedronka”. Duży market sieci Sławex powstaje też w Wyrykach. W tej gminie ludzie wyczekują go z niecierpliwością, bo działają tam jedynie cztery wiejskie sklepiki i po większe zakupy trzeba jechać do Włodawy lub Parczewa.

Mieszkańcy Urszulina i okolicznych miejsowości mogą już robić zakupy w tamtejszej „Biedronce”. Market został otwarty pod koniec października i do dzisiaj przeżywa prawdziwy najazd klientów. Sklep powstał na prywatnych gruntach, praktycznie bez żadnego pośrednictwa gminy. Wójt wydał jedynie tzw. warunki zabudowy dla inwestycji. – To całkowicie prywatna inicjatywa – przyznaje Tomasz Antoniuk.

– Wydaje się, że powstanie takiego sklepu było wyczekiwane przez mieszkańców. Dowodzi tego nie tylko zapchany parking, ale też brak jakichkolwiek protestów czy choćby uwag od potencjalnych oponentów inwestora. Dla gminy to oczywiście wymierna korzyść w postaci podatku od gruntów i budynków, na których prowadzona jest działalność gospodarcza – dodaje Antoniuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.