BEZ UPRAWNIEŃ, ALE „NA PODWÓJNYM GAZIE”

Ponad 2 promile w organizmie miał 37-letni chełmianin kierujący peugeotem wyeliminowany wczoraj z ruchu przez włodawskich policjantów po obywatelskim zgłoszeniu. Na dodatek mężczyzna poruszał się pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Wczoraj około godziny 13:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w Okunince kierujący pojazdem marki Peugeot Boxer  najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci skierowani na miejsce zatrzymali kierowcę, którym okazał się być 37-letni chełmianin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na dodatek podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 Teraz 37-latek odpowie za swoje postępowanie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Również 2 lata pozbawienia wolności grożą za niestosowanie się do  decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Natomiast postawa osoby, która zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i poinformowała o zagrożeniu jakie stwarzał nietrzeźwy na drodze może być uznana za godną naśladowania. Pijani kierowcy stanowią duże niebezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu. Tylko zdecydowana reakcja może zapobiec nieszczęściu.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa