Bez fotoradaru czyli… bez sensu?

Włodawska Straż Miejska ma opinię mocno osłabionej brakami kadrowymi oraz powszechną „niemocą”, wynikającą nie tyle ze złej woli, co z ograniczeń obiektywnych (przepisy, mało funkcjonariuszy, kiepskie wynagrodzenie etc.). Jej głównym „dochodem” było dotąd „mandatowanie” kierowców przy pomocy fotoradaru. Od nowego roku SM nie może już korzystać z fotoradaru. Czy zatem ma sens utrzymywanie SM we Włodawie jako fikcji bezpieczeństwa?

W tym roku włodawskiej SM udało „zarobić” około 100 tys. zł z działalności fotoradaru. I to był ostatni rok dochodowej SM. A warto dodać, że np. w całym 2014 r. wpływy z fotoradaru wyniosły prawie 400 tys. zł. Koszt utrzymania sześciu strażników to ok. pół mln zł rocznie. Czy zatem istnienie tej formacji ma sens? – to coraz częściej zadawane pytanie burmistrzowi i radnym.
SM we Włodawie z każdym rokiem jest coraz mniej liczna. Przed laty liczyła kilkunastu członków. Obecnie jest tylko sześciu funkcjonariuszy. Zdaniem jednego z rajców, to doskonały pretekst dla burmistrza, aby „wygaszać” SM. – Jest ona niepotrzebna, generuje tylko zbyteczne koszty. A teraz, po stracie fotoradaru, nie przynosi już praktycznie żadnego dochodu miastu, bo wpływy z innych mandatów to margines – mówi.

Co do zwiększenia bezpieczeństwa dzięki strażnikom opinie są podzielone. Wielu mieszkańców nie widziało niemal nigdy strażnika poza uroczystościami państwowymi czy religijnymi. – Lepiej te pieniądze przekazać policji, która jest do tego profesjonalnie przygotowana niż marnotrawić je na urzędników zwanych strażnikami – mówi jeden z włodawian.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie NowyTydzień

1 Komentarz do "Bez fotoradaru czyli… bez sensu?"

 1. proponuje referendum lub jakieś głosowanie moim zdaniem powinno się ich rozwiązać

 2. Moim rowniez . Właściwie nie ma z nich pozytku.

 3. dociekliwy | 19 grudnia 2015 at 10:01 |

  Tutaj żadnego komentarza zamieścic nie można, Administrator zablokował.

 4. Kiedyś widać było strażników jak patrolowali miasto na piechotę z policjantami. Później chodzić im się już nie chciało to nuz tylko jeździli z drogówką. Teraz nie widać ich wcale.

 5. Obecnie jeżdżą samochodem służbowym do domu. Pewnie załatwiają jakieś prywatne sprawy….A podatnicy płacą. Dawno już Burmistrz i Radni powinni podjąć decyzję o rozwiązaniu SM. Odwagi – Panowie Radni. Lepiej te pieniądze przeznaczyć zieleń w mieście, bo miasto latem wygląda bardzo biednie.Pozdrawiam.

 6. SM w tak małym i spokojnym mieście jak Włodawa jest zbędnym “rarytasem”. Policja nie ma aż tak dużo pracy i z powodzeniem może reagować nawet na drobniejsze wezwania. UM powinien zatrudnić 1-2 osoby do obsługi spraw administracyjnych, typu pobieranie opłat bazarowych, rozpatrywanie skarg/uwag mieszkańców, a imprezy masowe taniej w skali roku ochraniać mogą firmy ochroniarskie. Z całym szacunkiem i zrozumieniem dla Strażników – SM to zbędny i kosztowny twór.

 7. Gdzie jest SM kiedy notorycznie są zajmowane miejsca parkingowe dla inwalidów przez osoby nieuprawnione,mając kartę nie mogę zaparkować bo nie ma miejsca,to już się stało normą we Włodawie.

 8. fhtyjjj

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki