Betonówka z opóźnieniem

Już dziewięć miesięcy opóźnienia ma wykonawca dokumentacji przebudowy 5-kilometrowego odcinka „betonówki” z Włodawy w stronę Wisznic. Przyszłoroczne rozpoczęcie tej inwestycji stoi więc pod znakiem zapytania.

Przetarg wygrała warszawska firma, która za wykonanie projektu zażądała 270 tys. zł. Zadanie miała wykonać do końca listopada ub.r. i jeszcze sobie z tym nie poradziła. Jak zwykle w tego typu przetargach decydujące znaczenie miała cena. A to nie zawsze, jak widać, jest gwarancją jakości.


Prace związane z zadaniem pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 Biała Podlaska – Wisznice – Włodawa – Chełm – Rejowiec – Krasnystaw na odcinku Korolówka – Włodawa od km 70+550 do km 75+700 z wyłączeniem skrzyżowania z drogą krajową nr 82 (odcinek od km ok. 74+885 do km ok. 75+150) o długości ok. 4,88 km” miały się zacząć na wiosnę przyszłego roku. Pieniądze na ten 5-kilometrowy odcinek betonowej drogi są już dawno „zaklepane” w budżecie województwa. Kosztorys opiewa na 28,5 mln zł, z czego środki krajowe to tylko 10%, czyli 2,85 mln zł.

Okoliczni mieszkańcy z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie prac. – Po tej drodze nie da się jechać – mówi Adam z Żukowa. – W ostatnich trzech latach byłem trzy razy wymieniać zawieszenie. To jest po prostu koszmar…

Gdy tylko pełna dokumentacja spłynie do ZDW w Lublinie, to natychmiast ruszą prace przetargowe na wykonawstwo odcinka tej drogi. To trochę potrawa, ale jest szansa, że w przyszłym roku budowa ruszy i zakończy się w roku kolejnym. Przynajmniej mieszkańcy Korolówki, jadąc do Włodawy, nie będą tracić zawieszeń. Żuków na taki luksus będzie musiał poczekać nieco dłużej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Betonówka z opóźnieniem"

 1. Brawo muszynski

 2. muszyński przespał temat. koniec i kropka

 3. dawno Edek powienien go pognać z urzędu.
  ten człowiek nic nie robi!
  muszyński kiedy się pan obudzisz z letargu?

 4. Bozenka cH. | 12 września 2017 at 20:41 |

  muszyński jest boski. to nic że nic nie robi

 5. jak nic?
  włodawianka, – pełen rozkwit
  PKS – pełen rozkwit

 6. Ja nic nie robię Śpiewam Tańczę Recytuję a że kasy z uni ni ma to nic

 7. Tak wspaniałego wodzireja jak muchyński jeszcze nie było.

 8. Co muszynski robi w tym temacie?

 9. pije kawkę w gabinecie, bawi się i bryluje razem ze swoim przyjacielem przewodniczącym Tomaszkiem. a poza tym on betonówką nie jeździ, bo jego szlak samochodowy wiedzie na Dorohusk i stamtąd na Ukrainę, gdzie nieźle się zabawia.

 10. Durnie betonówka jest drogą krajową – właścicielem Województwo czyli chłopcy z PO i PSL, a nie wójt, burmistrz czy prezydent !!!

 11. przepraszam wojewódzką

 12. Niestety Pan Burmistrz nie popisał sie… Ale jeszcze bardziej się nie popisał z projektem do fotowoltiki, który przepadł ze względów FORMALNYCH!

 13. Boże dzieci drogie w kolejce do koryta. Do wyborów jeszcze rok z hakiem. Wiem, że mokre sny Was po nocach nękają na samą myśl o utrzymaniu się/ dopchaniu się do władzy ale na litość boską dajcie trochę wytchnienia nam zwykłym Włodawianom/ Włodawiakom rozsianym po całym świecie. W przeciwieństwie do Was, królów życia za publiczne pieniądze, poutykanych na wygodnych posadkach we Włodawie czy Kodniu, nie ekscytuje nas kto gdzie z kim i dlaczego właśnie w godzinach pracy. Zwyczajnie nie mamy na to czasu bo mniej lub bardziej uczciwie ale ciężko zarabiamy na swój chlep powszedni… Drogi adnimistratorze tej strony ocenzuruj politykę w komentarzach! Błagamy!

 14. Minął rok i co? Dalej po staremu!!!! Jestem z Lublina i aż wstyd zaprosić znajomych do Żukowa przez tą straszną drogę.

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki