Będzie taniej i ekologicznie. Włodawską ciepłownię czeka modernizacja

Po latach włodawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej stać na gruntowną modernizację miejskiej ciepłowni. Umożliwiła to wielomilionowa dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt „Modernizacja źródła ciepła z wykorzystaniem OZE (odnawialnych źródeł energii) w MPGK Włodawa” przygotowali sami włodawscy komunalnicy. Stanęli na wysokości zadania, skoro został tak wysoko oceniony, że znalazł się w pierwszej dziesiątce projektów rekomendowanych do dofinansowania.

W efekcie do Włodawy trafi dokładnie 14 548 800 zł.

– To największe dotychczasowe dofinansowanie w historii włodawskiego MPGK – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Cieszymy się tym bardziej, że zaplanowana inwestycja jest niezwykle ważnym projektem dla spółki, ale także dla mieszkańców. Stawką jest znaczna poprawa czystości powietrza.

Burmistrz publicznie złożył już podziękowania wszystkim pracownikom miejskiej spółki, a w szczególności jej prezesowi Hubertowi Ratkiewiczowi, Agacie Fisz jako pełnomocnikowi zarządu do spraw inwestycji i rozwoju oraz dyrektorowi Jackowi Topolskiemu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Będzie taniej i ekologicznie. Włodawską ciepłownię czeka modernizacja"

 1. Cieszycie się! nie pisać głupot proszę ze ta kasa trafiła do mpgk przez fiszową i ratkiewicza( zarobki prezesa ćwierć mln w rok)!a opłaty we Włodawie rosną!!!!

 2. Włodawę stać bo dostała kasę na modernizację ..I większość małych miast w Polsce to czeka.Tylko kilka ciepłowni w Polsce tej wielkości jest nowoczesna i spełnia normy.Innego wyjścia nie ma ;inaczej czekają drastyczne podwyżki lub zamknięcie.Sukces odtrąbiony ,trzeba się chwalić tym co nieuniknione i musowe.Można byłoby się wywyższać ,gdyby Włodawa była w gronie tych z tymi nowoczesnymi ciepłowniami ale tak nie jest.

 3. Hej Muszyński jak tam betonowanie włodawy idzie? Jakieś jeszcze drzewa wytniecie czy już Blichar jest content z powierzchni do wybrukowania?

 4. Brawo Panie Burmistrzu! Dobry gospodarz, dobrze dobrani współpracownicy i znów duże pieniędzy dla Włodawy. Brawo!

  • Przepraszam, jakie “znów duże pieniędzy dla Włodawy”??????.
   Człowieczek siedzi drugą kadencję, konto bankowe rośnie,a w mieście żadnych zmian.
   Gdyby nie poprzednia ekipa, to nawet nie miałby za co robić Czworoboku.
   Prawda, Specjalna strefa ekonomiczna jest zapełniona inwestorami, których on ściągnął podczas swoich wycieczek zagranicznych i w Polsce.

 5. cytat z tytułu ,,Będzie taniej i ekologicznie” ……..TANIEJ ????? …będę się modlił o taki CUD….

 6. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki