Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Niedawno powiat włodawski zrealizował warty 3,5 miliona złotych projekt, dzięki któremu ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie zyskał ultranowoczesną pracownię, a jego budynek przeszedł gruntowny remont. Teraz starostwo złożyło wniosek o kolejne pieniądze dla uczniów – chodzi o 4 mln zł, za które planuje się m.in. kupić samochód elektryczny, ale nie tylko.

Włodawskie starostwo właśnie zakończyło projekt, którego beneficjentami były Zespół Szkół nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Za 3,5 miliona złotych w tej pierwszej placówce zmodernizowano pracownie i warsztaty zawodowe, a w SOSW wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie, elektrykę, wykonano usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, czy zakupiono wyposażenie do pracowni.

Dzięki temu warunki nauki poprawiły się diametralnie w obu tych placówkach. Ale jak zapowiada starosta Andrzej Romańczuk, to nie koniec inwestycji w młodych. – Chcemy pójść za ciosem i zdobyć kolejne fundusze, dzięki którym nie tylko wzrośnie jakość nauczania w podległych nam szkołach, ale też wzrosną kompetencje zatrudnionych tam nauczycieli – mówi.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Apetyt rośnie w miarę jedzenia"

  1. Jak mogą wzrosnąć kompetencje nauczyciela z dyplomem najwyzszego stopnia awansu i kompetencji nauczyciela?

  2. No tak przecież oni już są najmądrzejsi na świecie…. szczególnie taki jeden co na sesji często się wypowiada

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki