Ania Schweisser zdobyła Puchar Europy w kickboxingu !

W podwarszawskim Tarczynie, w dniu 07.12.2019 odbył się Puchar Europy w kickboxingu a do rywalizacji stawiły się takie kraje jak Francja, Czechy, Węgry, Słowacja czy Ukraina.

W zawodach nie zabrakło zawodników włodawskiego „SKORPIONA” na których jak widać mocno wpłynął organizowany przez Burmistrza Miasta Włodawa film kickboxerka bo zdobyli aż osiem medali. Najlepiej zaprezentowała się Anna Schweisser w kat. najcięższej kadetek starszych walk ciągłych ( runda boksu, runda kickboxingu, runda z kopnięciami w uda ).

W finale Ania stoczyła ciężki bój z reprezentantka Czech zwyciężając jednogłośnie na punkty po trzech rundach zdobywając złoty medal oraz Puchar Europy. Reprezentantka Czech była dobrze wyszkolona technicznie i walczyła bardzo mądrze, co było największym sprawdzianem dla naszej młodej zawodniczki w dotychczasowych startach.

W kategorii najcięższej kadetek młodszych, w swoim debiucie walk ciągłych medal zdobyła debiutująca Julia Oszust, która w półfinale uległa późniejszej zwyciężczyni pucharu stosunkiem głosów dwa do jednego, w efekcie zdobyła brąz. Medale zdobyły również dzieci, ośmioletnia Karolina Bruchacka oraz India Szot po brązowym medalu , w walkach przerywanych ( szermierka na ręce i nogi) . Następne medale wywalczyła Marika Kościuczyk w walkach przerywanych kadetek młodszych po ciężkiej drodze do strefy medalowej. Srebrny medal wywalczył również brat Mariki dwunastoletni Marcel Kościuczyk, który zasłużył na szczególne brawa, ponieważ po dwóch ciężkich pojedynkach dotarł do finału a tam w drugiej rundzie walczył ze złamany palcem u nogi.

Srebrny medal przypadł także dla Bartka Linkiewicza w kat – 42 kg kadetów starszych, pierwszą rundę Bartek wygrał zdecydowanie, druga była remisowa, natomiast w trzeciej zdecydowanie wygrał przeciwnik co zdecydowało o wyniku finału. Podsumowując włodawscy kickboxerzy zdobyli osiem medali co jest wielkim sukcesem, wszyscy są wychowankami klubu.

Do turnieju przygotował zawodników Sylwester Protas, wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwu Powiatowemu.

Zmiana wielkości czcionki