Akcja „Znicz 2017 ” w powiecie włodawskim

Przed nami obchody dnia Wszystkich Świętych, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Już dziś rozpoczynają się wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym w ramach ogólnopolskich działań „Znicz”.

W najbliższy weekend oraz przez cały kolejny tydzień należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu – w szczególności zaś na drogach dojazdowych do miast i cmentarzy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i pomocy uczestnikom ruchu na drogach pojawi się więcej patroli. W powiecie włodawskim nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci ruchu drogowego, policjanci innych pionów, Straż Miejska i Straż Graniczna. Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywać miejsca parkingowe – wszystko w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa użytkownikom dróg.

Dlatego też apelujemy, by przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne, pamiętajmy, że za kierownicę należy wsiadać będąc trzeźwym i wypoczętym . Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze, róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu. Przypominamy również o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów – przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy by zadbać o swoją widoczność na drodze. Kamizelka odblaskowa, opaska, elementy odblaskowe odzieży czy też latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego pojazdu a tym samym zwiększymy swoje bezpieczeństwo i możliwości uniknięcia wypadku.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze! Przypominamy, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo przedewszystkim zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

KPP Włodawa

1 komentarz "Akcja „Znicz 2017 ” w powiecie włodawskim"

  1. Czy w akcji znicz bedzie bral udzial majonez nie zniszczalne ogniwo pionu ruchu drogowego

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki