42,50 za godzinę to za mało

Lekarze pracujący we włodawskim szpitalu złożyli oferty do konkursu na udzielanie lekarskich świadczeń zdrowotnych. Większość z nich zaproponowała kwoty przekraczające propozycje dyrekcji o 15-60%. A stawki zaproponowane przez szpital wynosiły 40 zł lub 42,5 zł za godzinę pracy.

W czwartek, 10 grudnia nastąpiło otwarcie ofert w konkursie na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy. Dyrekcja zaproponowała trzy stawki w godzinach normalnych ordynacji, czyli w ramach systemu czasu pracy funkcjonującego w następujących oddziałach/działach szpitalnych: bez specjalizacji – 38,00 zł/godz., I st. spec. – 40,00 zł/godz., spec./II st. spec. – 42,50 zł/godz. Zdecydowana większość lekarzy chętnych do pracy na oddziałach szpitalnych przekroczyła te maksymalne stawki, niektórzy nawet o 60%!

– 40 zł za godzinę pracy lekarza to jest wszystko, na co nasz szpital przy tym kontrakcie stać – mówią w szpitalu. – Od przyszłego roku planujemy jednak wprowadzić specjalny fundusz nagród związany z wykonaniem kontraktu oraz wynikiem finansowym oddziału. Zatem ci lekarze, którzy kontrakt wykonają, będą premiowani finansowo. Ten system premiowania sprawdza się w wielu innych szpitalach naszego województwa.
Włodawski SPZOZ planuje także wprowadzić budżetowanie oddziałów. Polega to m.in. na podziale środków wewnątrz każdego oddziału w taki sposób, aby ordynator miał znacznie większy wpływ na gospodarkę finansami.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie NowyTydzień

1 Komentarz do "42,50 za godzinę to za mało"

 1. mało tym konowałom, zawsze mało. W Lublinie a tam w Lublinie już w Urszulinie to by nosze nosili naukowcy.

 2. szpital potrzebny we włodawie tak samo jak dziwce majtki. nie dasz w łapę to zdechniesz

 3. do “panas”
  Jeśli uważasz, że jest niepotrzebny nie musisz z niego korzystać. Wiem że boryka się z problemami finansowymi ale gwarantuje, że nie jest lepiej w szpitalach w Lublinie. Łóżka na korytarzach, znieczulica i chamstwo- KOŁCHOZ, we Włodawie jest wręcz luksusowo.

 4. Artykuł na zamówienie.
  A dlaczego nie pisze się o zatrudnieniu w administracji ludzi niekompetentnych.
  Co to za paniusia od jakości? co za bzdury – gdy nie ma na naprawę sprzętu!
  Arogancja dyrekcji tylko rozjusza pracowników.
  Spotkanie opłatkowe to wstyd i żenada. Nawet za-ca dyrektorki się nie pojawił.

 5. wlodawianka | 31 grudnia 2015 at 02:22 |

  przy takich stawkach dla lekarzy … to bez obrazy … zostana tylko starzy a mlodzi od razu powinni szukac pracy po za grancami kraju … Na ten nowy rok, zycze wszystkim z calego serca poborow takich by bylo mozliwe z nich samemu sie utrzymac. To znaczy wynajac mieszkanie, oplacic je, dokonac pozostalych oplat … by wystarczylo na jedzenie i przyodziewek nie w szmaciarni lecz normalnym sklepie, gdzie sie kupuje krajowe lub europejskie ciuchy a nie cuchnaca syntetyczna chinszczyzne … a na urlop zamiast do kolejnej pracy za granica, prawdziwy wypoczynek z rodzina!

 6. włodawianka, ty chyba jesteś młodą lekarką i masz wygórowane wyobrażenie o lekarzach.. zatrudnij się w którejkolwiek prywatnej firmie we Włodawie i ciesz się ze stawki 8 PLN na początek 😉
  to z powodu waszych wymagań włodawski szpital tonie w długach a pacjenci wstydzą się iść do was na leczenie…może się mylę 🙂

 7. bredzisz i kłamiesz

 8. Oddział wewnętrzny to umieralnia .Tam się nie leczy ,tam się bierze.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki