3 miejsce Szymona Zguczyńskiego w II Grand Prix Polski Żaków

W dniach 20-22.01.2017 r. w Centum Szkolenia PZTS im. A. Grubby w  Gdańsku rozegrano II Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowy. Bardzo dobrze, wśród czołowych Żaków w Polsce, zaprezentował się zawodnik SMS Włodawa Szymon Zguczyński stając na najniższym stopniu podium. Wspomagany przez swojego brata Jakuba Zguczyńskiego, który ponownie wystąpił w roli trenera i sparingpartnera, w pierwszym dniu rywalizacji w turnieju grupowym pokonał 3:0 Damiana Danowskiego (ZKS Drzonków). Nastepnie 3:0 Wiktora Klaga (KS Gorce Nowy Targ) i 3:0 Bartosza Hoffmana (UKS THE BEST Bestwinka) i z pierwszego miejsca awanoswał do turnieju pucharowego. W grze o najlepszą 16 turnieju wygrał 3:0 z Maksymilianem Gwizdonem (Klub Olimpijczyka Mysłowice), a o najlepszą ósemkę pokonał 3:0 Michała Janika (Szczecin). W drugim dniu turnieju Szymon zwycięzył 3:1 Mikołaja Łukaszewskiego (IKTS Noteć Inowrocław), niestety w pojedynku półfinałowym, po dramatycznym, pełnym pięknych zagrań z obu strony, uległ Miachałowi Wandachowiczowi 1:3 (UKS Chrobry Międzyzdroje) i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Gratulujemy osiągniętego wyniku! Jest to drugi medal Szymona w tym sezonie rozgrywek w serii Grand Prix. Zdjęcia z turnieju i krótki film z dekoracji prezentujemy w naszej Galerii. Udział w turnieju sfinansowali rodzice zawodnika.