13 miejsce Szymona Zguczyńskiego w III Grand Prix Polski Młodzików

Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik SMS Włodawa Szymon Zguczyński w rozegranym w dniach 16-18.02.2018 r. w Białymstoku III Grand Prix Polski Młodzików. W pierwszym dniu rywalizacji, w turnieju grupowym, rozpoczął od zwycięstwa 3:0 na Oliwierem Dziadakiem (STS SDK PONG Wieluń). Następnie po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu uległ Mateuszowi Żelengowskiemu (KS JOFRAKUDA Świebodzin) 2:3 .

W meczu  decydującym o awansie do kolejnej fazy turnieju, zwyciężył 3:1, po trudnym meczu, Konrada Wcisło (UKS GRYF Gdów) i awansował do najlepszej 32 turnieju. W spotkaniu o najlepszą 16 zawodów, po dramatycznym i pełnym zmian sytuacji, uległ 2:3 (w piątym secie 10:12) Karolowi Sułkowskiemu (UKS PŁOMIEŃ Limanowa). W meczu o pozostanie w turnieju zwyciężył, nieoczekiwanie, 3:2 turniejową 5 czyli Kacpra Głazowskiego (TKS GRANIT Strzelin).

W drugim dniu rywalizację rozpoczął od meczu o awans o czołową 16 turnieju, pokonując pewnie 3:0 Filipa Bielunkiewicza (KS GWIAZDA Bydgoszcz). Następnie w pojedynku o miejsca 9-12 uległ 2:3 Dawidowi Jadamowi (UPKS KOLPING Jarosław). W ostatnich pojedynkach turnieju, w meczu o miejsca 13-14 wygrał  3:2 z Damianem Pyśkiem (LKTS Luboń) a w bezpośrednim meczu o miejsce 13 wygrał 3:2 z rozstawionym z numerem 9 Hubertem Kośkiewiczem. Gratulujemy bardzo dobrej postawy i wyniku, który daje Szymonowi bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które zostaną rozegrane w Drzonkowie.

SMS Włodawa

Zmiana wielkości czcionki